ՀՀ ԱԻՆ-ի փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 4 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 7-ից 8-ը 4 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, ավտոմեքենաներն արգելափակվել են, մասնավորապես, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքներում։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 4 ավտոմեքենա և 4 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։

Спасатели МЧС РА разблокировали 4 машины
С 7 по 8 января в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило 4 звонка из разных уголков страны о заблокированных в снегу автомобилях.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, в частности, автомобили были заблокированы в городах Апаран Арагацотнской области, Раздан Котайкской области, Капан Сюникской области.
Согласно источнику, прибывшие на место спасатели разблокировали 4 автомобиля и оказали соответствующую помощь 4 гражданам.