Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիում առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, մանրամասնելով, որ զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը, որը միտված է երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին համոզմունք են հայտնել, որ երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնման մեծ ներուժ կա և ջանքերը պետք է ուղղել այն լավագույնս և արդյունավետ իրացնելու ուղղությամբ։
Երկու երկրների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների, ինչպես նաև՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

В Тбилиси состоялась приватная беседа премьер-министров Армении и Грузии
В Тбилиси между премьер-министрами Армении и Грузии Николом Пашиняном и Ираклием Гарибашвили состоялась приватная беседа.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Аппарате премьер-министра Армении. Собеседники отметили актуальность проведения очередного заседания межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией, которое направлено на дальнейшее развитие и укрепление двусторонних торгово-экономических отношений.
Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили выразили уверенность, что для расширения экономических связей между двумя странами существует большой потенциал, и нужно направить все усилия на его реализацию наилучшим и эффективным образом.
Главы двух стран обменялись мнениями вокруг развитий на Южном Кавказе, а также и по другим вопросам, представляющим двусторонний интерес.