Դարակերտում կաթսայատան պայթյունի և հրդեհի հետևանքով ջերմոց է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 21։24-ին ահազանգ է ստացել, որ Դարակերտ գյուղում՝ կաթսայատանը, պայթյուն է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ ևԵրևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ։
Ըստ ՀՀ ԱԻՆ-ի նախնական տվյալների՝ ջերմոցի (100 քմ) կաթսայատանը տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել․ փլուզվել են կառուցատարրերը (մոտ 80 քմ)։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 22:45-ին, մարվել` 23:47-ին: Այրվել են տանիքի փայտե կառուցատարրերը և գույքը՝ մասամբ: Կոտրվել են ջերմոցի ապակիները (մոտ 1000 քմ):

В Даракерте в результате взрыва и пожара в котельной сгорела теплица
18 декабря в 21:24 часов в Араратский областной отдел Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС поступил сигнал о том, что что в котельной села Даракерт произошел взрыв, в результате которого возник пожар, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА и 1 боевой расчет Ереванского управления Спасательной службы МЧС РА.
По предварительным данным, в котельной теплицы (100 квадратных метров) произошел взрыв, в результате чего возник пожар.Обрушились элементы строения (около 80 квадратных метров).
Пожар локализован в 22:45 часов, потушен в 23:47.Сгорели деревянные элементы крыши и частично имущество.Окна теплицы (около 1000 квадратных метров) были разбиты.