Փաշինյանը Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում հույժ կարևորել է հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերությունը ստեղծված իրավիճակում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը հանգամանալից կերպով ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող վերջին զարգացումները: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ադրբեջանական զինված ուժերի գործողությունները ոչ այլ ինչ են, քան ագրեսիա Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ: Ստեղծված իրավիճակում վարչապետը հույժ կարևորել է հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ վերահաստատվել է նաև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների նկատմամբ հայկական կողմի հավատարմությունը:

Talking with Putin, Pashinyan strongly highlights Armenian-Russian strategic partnership in the existing situation
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the Prime Minister presented in detail the latest developments on the Armenian-Azerbaijani border. Nikol Pashinyan stressed that the actions of the Azerbaijani Armed Forces are nothing but aggression against the sovereign territory of the Republic of Armenia. In the existing situation, the Prime Minister strongly highlighted the Armenian-Russian strategic partnership.
The commitment of the Armenian side to the trilateral statements of November 9, 2020 and January 11, 2021 was reaffirmed.