Մի դրամի ուժը՝ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: IDBank-ի և Իդրամի «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն ամփոփել է հերթական ծրագիրը և 8․057․944 ՀՀ դրամ փոխանցել Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին, որը կազմակերպում է կյանքին վտանգ սպառնացող հիվանդություններ ունեցող երեխաների բուժումն արտերկրում։
Գումարը տրամադրել են ընկերությունները՝ Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am կայքով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Բանկի և Իդրամի տերմինալներով կատարված յուրաքանչյուր վճարման դիմաց փոխանցելով 1 դրամ։
Իդրամի մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Գոռ Ամիրյանի խոսքով՝ նախագիծը բարձրացրել է նաև երկու ընկերությունների հաճախորդների սոցիալական պատասխանատվության գիտակցությունը․ «Մենք հատկապես ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդներից ստանում ենք այն արձագանքը, որ Իդրամով վճարումները նախընտրում են ոչ միայն արագության և հարմարավետության հաշվին, այլ նաև այն գիտակցության, որ իրենց այդ վճարման դիմաց մենք 1 դրամ ենք փոխանցելու բարեգործական նպատակով»,- ասել է Գոռ Ամիրյանը։
Արդեն հայտնի է «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հաջորդ շահառուն․ ընկերություններից հայտնում են, որ նոյեմբեր և դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում հավաքված «մի դրամների» ողջ գումարը կուղղվի «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի «Nation-Builders» ծրագրին։
«Մեր դպրոցական համայնքերում առկա ներուժի բացահայտման համատեքստում մեծապես կարևորում եմ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի և IDBank-ի համագործակցությունը։ Սույնով IDBank-ը միանում է մեր «Nation-Builder»-ների ընտանիքին՝ հնարավորություն ընձեռելով մեր հեռավոր համայնքների աշակերտներին ստանալ պատշաճ կրթություն, բացահայտել իրենց և իրենց համայնքի հնարավորությունները՝ երկամյա ժամկետով գործուղված մեր Ուսուցիչ-առաջնորդների աշխատանքի միջոցով»,- նշել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Լարիսա Հովհաննիսյանը։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի հետ համագործակցությունը բխում է Բանկի և Իդրամի ԿՍՊ ռազմավարության բուն նպատակներից։ «Մեր գլխավոր նպատակներից մեկն է ներդրում ունենալ մեր հասարակության ու հատկապես երեխաների կրթական հավասարության ապահովման, որակի բարելավման, կրթության շարունակականության ապահովման գործընթացներում։ Մենք ցանկանում ենք մեր լուման ունենալ ապագա սերնդի կայացման գործում, և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հետ գործակցությունը դրա վառ ապացույցն է։ Վստահ ենք, որ մեր օգտատերերը, հաճախորդները, ինչպես միշտ, մեծ ակտիվությամբ կշարունակեն վճարումները կատարել Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am կայքով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Բանկի և Իդրամի տերմինալներով և կրկին կդառնան բարի կամքի դեսպան», - ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը մեկնարկել է 2020 թվականի հունիսին և մինչև օրս իրականացրել է 7 ծրագիր՝ տարբեր կազմակերպությունների ուղղելով ավելի քան 45 մլն ՀՀ դրամ։

“The Power of One Dram” to “Teach for Armenia” Educational Foundation
YEREVAN, NOVEMBER 15, ARMENPRESS. IDBank and Idram’s initiative, “The Power of One Dram”, has concluded its’ 6th program and transferred 8.057.944 AMD to the Health Fund for Children of Armenia, which organizes treatment of children with life-threatening diseases abroad.
The amount was provided from the companies by transferring 1 AMD for each payment made through the Idram & IDBank applications, Idram.am website, IDBanking.am online platform, bank, and Idram terminals.
According to Gor Amiryan, Idram’s Head of Marketing, the project has also raised the awareness of the two companies' clients about social responsibility. “We are especially pleased to receive feedback from our clients that they prefer to make payments through Idram not only due to the speed and convenience, but also due to the fact that we donate 1 AMD to charity for each payment”, said Gor Amiryan.
The next beneficiary of “The Power of One Dram” initiative is already known․ The entire amount collected throughout November and December will be donated to Teach for Armenia Educational Foundation’s "Nation Builders" program.
“In the context of revealing the potential of our school communities, I would like to highlight the cooperation between Teach for Armenia Educational Foundation and IDBank. IDBank hereby joins our family of Nation Builders, allowing students from distant communities to have educational equity, and opening up opportunities for themselves and their community thanks to the work of our Teacher-Leaders during their two-year journey,” says Larisa Hovannisian, the Founder and CEO of Teach for Armenia Educational Foundation.
According to the head of the communications unit of the Bank, Tatevik Vardevanyan, the cooperation with the Teach for Armenia Educational Foundation stems from Idram and the Bank’s corporate social responsibility strategy. “One of our main goals is to contribute to the processes of ensuring equity in the education of our society and improving the quality, as well as ensuring the continuity of education for our children. We want to play our role in shaping the next generation and our cooperation with Teach for Armenia is a vivid confirmation of this. We are confident that our users and clients, as always, will continue making payments through the Idram&IDBank applications, Idram.am website, IDBanking.am online platform, Idram and Bank terminals, and will become goodwill ambassadors again”, says Tatevik Vardevanyan.
“The Power of OneDram” was launched in June 2020 and has carried out 7 programs to date, transferring more than 45 million AMD to various organizations: