ՀՀ ֆինանսների նախարարն ու Պաոլո Սպանտիգատին քննարկել են Հայաստանի եւ ԱԶԲ-ի համատեղ ծրագրային առաջնահերթությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նոյեմբերի 15-ին ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից հայտնում են, որ ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը կարեւորել է ԱԶԲ-ի հետ համագործակցությունը, անդրադարձել է Հայաստանում իրականացվող համատեղ ծրագրերի ընթացքին ու ռազմավարությանը, ինչպես նաեւ՝ Հայաստանի տնտեսական զարգացման միտումներին:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հյուսիս-Հարավ մայրուղու կառուցման, տրանսպորտի եւ կապի ոլորտներում հնարավոր համագործակցության, ինչպես նաեւ՝ կրթության եւ առողջապահության բնագավառում նախատեսված բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Պաոլո Սպանտիգատին նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը պատրաստ է շարունակել օժանդակությունը ՀՀ կառավարության նախաձեռնություններին՝ ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, առողջապահության, կրթության եւ այլ ոլորտներում:

YEREVAN, NOVEMBER 15, ARMENPRESS. Minister of Finance Tigran Khachatryan received today Asian Development Bank’s Country Director for Armenia Paolo Spantigati and his delegation, the ministry said in a statement.
Minister Khachatryan in his remarks highlighted the cooperation with the ADB, touched upon the process and strategy of joint programs, as well as Armenia’s economic development trends.
At the meeting the sides discussed issues relating to the potential cooperation in the construction of North-South highway, in the field of transport and communication, as well as the reforms expected in education and healthcare sectors.
Paolo Spantigati said in his turn that the Asian Development Bank is ready to continue the support to the initiatives of the Armenian government in infrastructure development, energy, healthcare, education and other areas.