Հռոմի պապն ընդունել է Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վատիկանում Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին, ով հաջորդիվ հանդիպել է Սուրբ Աթոռի պետքարտուղար կարդինալ Պիետրո Պարոլինի, արքեպիսկոպոս Փոլ Ռիչարդ Գալագերի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացնում է «Vaticannews»-ը՝ հղում անելով Սուրբ Աթոռի մամուլի ծառայությանը:
«Ջերմ քննարկումների ժամանակ ընդգծվել է Սուրբ Աթոռի և քրիստոնեական հնագույն ավանդույթներով երկրի՝ Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը և ամրապնդմանը վերաբերող հարցերը: Կողմերը կենտրոնացել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային քաղաքականության հարցերի վրա»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Папа Римский принял президента Армении Армена Саргсяна
Папа Франциск в Ватикане принял президента Республики Армения Армена Саргсяна, который затем встретился и с государственным секретарем Святого Престола кардиналом Пьетро Паролином и архиепископом Полем Ричардом Галлахером.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает «Vaticannews» со ссылкой на пресс-службу Святого Престола.
«В ходе горячих обсуждений были подчеркнуты вопросы, связанные с развитием и укреплением двусторонних отношений между Святым Престолом и Арменией, страной с древними христианскими традициями. Стороны также сосредоточили внимание на вопросах международной и региональной политики», - говорится в сообщении.