Վրաստանի վարչապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին:
Ողջունելով վրաց գործընկերոջը՝ ՀՀ վարչապետը ևս մեկ անգամ ցավակցություն է հայտնել Բաթում քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ և զորակցություն հայտնել Վրաստանի կառավարությանը, վրաց ժողովրդին: Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Իրակլի Ղարիբաշվիլիին, որ չնայած այդ արտակարգ իրավիճակին՝ չի չեղարկել իր այցը Հայաստան:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Վրաստանի վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին զորակցության խոսքերի համար:
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին արձանագրել են, որ երկկողմ բարձրաստիճան ինտենսիվ շփումները վկայում են հայ-վրացական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման և քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան համագործակցության օրակարգը և հեռանկարները: Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային իրավիճակի և զարգացումների շուրջ: Կողմերը վերահաստատել են բարեկամական կապերը հետևողականորեն խորացնելու պատրաստակամությունը և պայմանավորվել շարունակել ակտիվ երկխոսությունը:

YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS.Prime Minister Nikol Pashinyan met with Georian PM Irakli Garibashvili, who is in Armenia on a working visit.
Welcoming his Georgian counterpart, the Prime Minister of the Republic of Armenia once again offered condolences on the tragic incident in Batumi and expressed solidarity with the Government of Georgia and the Georgian people. Nikol Pashinyan thanked Irakli Garibashvili for not canceling his visit to Armenia despite that emergency situation.
The Prime Minister of Georgia thanked the Armenian PM for his words of support.
Nikol Pashinyan and Irakli Garibashvili stated that the high-level intensive bilateral contacts testify to the dynamic development of the Armenian-Georgian relations and the high level of political dialogue.
The interlocutors discussed the agenda and prospects of Armenia-Georgia cooperation. The sides exchanged views on the regional situation and developments. The parties reaffirmed their readiness to further deepen friendly ties and agreed to continue the active dialogue.