Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի Դաշնության զարգացման շահերից բխող նպատակների իրագործմանը միտված պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, ինչպես նաև՝ համաշխարհային ասպարեզում երկրի դերի առավել ամրապնդմանը միտված Ձեր հետևողական ջանքերը, Ձեզ արժանի հարգանք են ապահովել հայրենիքում և արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Երախտապարտ ենք Հարավային Կովկասում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղության հաստատմանն ուղղված Ձեր ջանքերի համար:
Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնումը և վստահելի հարաբերությունները:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում»

Никол Пашинян поздравил Владимира Путина с Днем рождения
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня рождения направил президенту Российской Федерации Владимиру Путину поздравительное послание. Как передает «Арменпресс», в поздравительном послании, в частности, говорится:
«Уважаемый Владимир Владимирович! Примите мои искренние поздравления в связи с Вашим Днем рождения!
Богатый опыт государственно-политической деятельности, направленной на реализацию целей в интересах развития Российской Федерации, а также Ваши последовательные усилия, направленные на дальнейшее укрепление роли страны на мировой арене, заслужили достойное уважение и дома и за рубежом.
Ваш личный вклад в укрепление союзнических отношений России и Армении неоспорим. Мы благодарны за Ваши усилия по установлению прочного и стабильного мира на Южном Кавказе.
Искренне ценю наше взаимопонимание и доверительные отношения.
Уважаемый Владимир Владимирович! Желаю Вам здоровья, счастья и новых успехов на Вашей ответственной должности!»