Ռուսաստանի և Հունգարիայի արտգործնախարարները կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղում առկա իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն օգոստոսի 24-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Բուդապեշտ, որի ընթացքում կհանդիպի Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, կքննարկվի նաև իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցչի խոսքով` Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոյի հետ նախատեսված է կարծիքների փոխանակում միջազգային խնդիրների շուրջ, այդ թվում կորոնավիրուսային համավարակին հակազդելու, Եվրամիության և ՆԱՏՕ-ի հետ Ռուսաստանի հարաբերությունների, ինչպես նաև Ուկրաինայի և Լեռնային Ղարաբաղի իրադրության շուրջ:

24 августа министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит с рабочим визитом Будапешт, где встретится с министром иностранных дел Венгрии ПетеромСийярто.
В ходе встречи, среди прочего, будет обсуждена ситуация в Нагорном Карабахе.
Как передает Арменпресс, об этом на брифинге заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
По словам официального представителя МИД России, предполагается обсуждение актуальных вопросов двусторонних отношений с акцентом на реализацию договоренностей, достигнутых ранее между президентом России и премьер-министром Венгрии, а также международной проблематики, включая противодействие последствиям пандемии новой коронавирусной инфекции, отношения России с Европейским Союзом, НАТО, ситуации в Украине и в Нагорном Карабахе.