Արմեն Գրիգորյանն ազատվել է ԱԳ նախարարի տեղակալի պաշտոնից և նշանակվել Անվտանգության խորհրդի քարտուղար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Արմեն Գրիգորյանը նշանակվել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն ազատվել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի պաշտոնից:
2021 թվականի հուլիսի 14-ին Արմեն Գրիգորյանն ազատվել էր Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից և նշանակվել էր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ: Մինչև Արարատ Միրզոյանի՝ ԱԳ նախարարի պաշտոնում նշանակվելն Արմեն Գրիգորյանը կատարում էր ԱԳ նախարարի պարտականությունները:

Армен Григорян освобожден от должности замминистра иностранных дел и назначен секретарем Совета безопасности
ЕРЕВАН, 19 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Решением Премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна Армен Григорян назначен секретарем Совета безопасности. Как сообщает «Арменпресс», решение премьер-министра опубликовано на сайте правительства РА e-gov.am.
Другим решением премьер-министра Армен Григорян освобожден от должности заместителя министра иностранных дел РА.
14 июля 2021 года Армен Григорян был освобожден от должности секретаря Совета безопасности и назначен заместителем министра иностранных дел Республики Армения. До назначения Арарата Мирзояна министром иностранных дел Армен Григорян исполнял обязанности министра иностранных дел.