ՀՀ զինված ուժերը պատրաստ են հետ մղելու Ալիևի կազմակերպած ցանկացած սադրիչ գործողություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահը կարող է հայտարարել այն, ինչ կամենում է, բայց այդ հայտարարությունները իրականության հետ որևէ կապ չունեն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում ասել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ - ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի օգոստոսի 17-ի հայտարարությանը Սյունիքի մարզի Սև լճի և Հայաստանի այլ տարածքների նկատմամբ հավակնությունների մասին:
«Դա խեղաթյուրված պատմություն է, տեղեկատվություն է, որը մեզ համար հիմք չի հանդիսանում: Նրա հայտարարությունները ավելի են բարձրացնում մեր զգոնությունը, և մենք իր քաղաքական հայտարարության ներքո մեր դիրքերում, մեր սահմաններում պատրաստ ենք հետ մղելու նրա կազմակերպած ցանկացած սադրիչ գործողություն», - ընդգծել է գլխավոր շտաբի պետի տեղակալը:
Էդվարդ Ասրյանը Ազգային ժողովում մասնակցել էր խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ կազմակերպված փակ քննարկմանը, որը նվիրված էր հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը:

Armenian Armed Forces ready to repel any provocative action organized by Aliyev
YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. The president of Azerbaijan can announce whatever he wants, but those announcements have nothing to do with the reality, ARMENPRESS reports Deputy Chief of the Armed Forces, Major-General Edvard Asryan told the reporters in a briefing, referring to Aliyev's announcement of August 17 about aspirations towards Sev Lake in Syunik Province and other territories of Armenia.
''That a distorted history, it's information that has no grounds for us. His announcements further increase our vigilance and we are ready to repel any provocative action organized by him’’, Asryan said.
Edvard Asryan participated in the closed discussion at the National Assembly of Armenia on the border situation.