Փրկարարներն առանձնացրել են «Opel Astra G»-ն ավտոտնակում դրան բախված «Range Rover»-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հուլիսի 18-ին, ժամը 10:57-ինահազանգ է ստացել, որ Երևանի Մոլդովական և Ստեփանյան փողոցների խաչմերուկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ ավտոմեքենան բախվել է ավտոտնակում կայանած մեկ այլ ավտոմեքենայի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր Է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Պարզվել է, որ «Range Rover» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Մ․ Մ․, ծնված 1998 թ․) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ավտոտնակում կայանած «Opel Astra G» մակնիշի ավտոմեքենային (վարորդ՝ Հ․ Ե․)։
Ըստ աղբյուրի՝ փրկարարներն առանձնացրել են ավտոմեքենաները և «Range Rover» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս բերել ավտոտնակից։

Спасатели разъединили Opel Astra G и врезавшийся в него в гараже Range Rover
18 июля в 10:57 часов в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на перекрестке улиц Степаняна и Молдовакан в Ереване произошло ДТП: автомобиль врезался в другой автомобиль, припаркованный в гараже.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал спасательный отряд для проведения специальных работ Центра специальных спасательных операций Управления спасательных сил МЧС.
Выяснилось, что автомобиль Range Rover (водитель - M․M․, 1998 г/р) съехал с проезжей части и врезался в припаркованный в гараже автомобиль Opel Astra G (водитель Г․E․).