Գեղի գյուղում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի հրշեջ-փրկարարները հուլիսի 18-ի ժամը 14։10-ինմեկուսացրել են Սյունիքի մարզի Գեղի գյուղի լճի մոտակայքում այրվող խոտածածկ տարածքի հրդեհը: Այրվել է մոտ 20 հա բուսածածկույթ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հուլիսի 18-ին ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 5 հրշեջ-փրկարար վերսկսել ենհրդեհաշիջման աշխատանքները։
«Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 14։10-ին։ Այրվել է մոտ 20 հա բուսածածկույթ:
Հիշեցնենք, որհուլիսի 17-ին, ժամը 14:08-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղի գյուղի լճի մոտակայքում այրվում է խոտածածկ տարածք:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երեք մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ այրվում է մոտ 17 հա բուսածածկույթ:
Մթության և տարածքի դժվարանցանելիության պատճառով հրշեջ-փրկարարների և «Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների կողմից սահմանվել է հերթապահություն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Пожар у села Геги локализован
18 июля в 14:10 часов спасатели из пожарно-спасательного отряда Областного управления спасательной службы МЧС РА купировали пожар на горящей травянистой территории у озера села Геги.Сгорело около 20 га растительности.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, 18 июля 5 спасателей пожарно-спасательного отряда Сюникского областного управления Спасательной службы МЧС РА возобновили работы по тушению пожара возле очага возгорания близ озера у села Геги.
«Пожар был локализован в 14:10.Сгорело около 20 га растительности.
Напомним, что 17 июля в 14.08 часов в Сюникский региональный кризисный центр поступил сигнал о том, что у озера в селе Геги горит покрытый травой участок.
На место выехали 3 боевых расчета пожарно-спасательного отряда районного управления Спасательной службы МЧС РА.
Выяснилось, что горит около 17 га растительности.
В связи с наступлением темноты и непроходимостью местности пожарные и сотрудники ГНКО «Зангезурский биосферный заповедник» установили дежурство», - говорится в сообщении.