Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 29․4 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը hուլիսի 16-ից 17-ը 16 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրդեհներ են բռնկվել.
ԵրևանիՇենգավիթ վարչական շրջանում՝ 700 քմ, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում՝ 1000 քմ, Էրեբունի վարչական շրջանում՝ 500 քմ, Ավան վարչական շրջանում՝ 2000 քմ,
Արարատի մարզիՄասիս քաղաքում՝ 3000 քմ,
Արմավիրի մարզիՇահումյան գյուղում՝ 7 հա,
Գեղարքունիքի մարզիԳավառ քաղաքում՝ 4․5 հա,
Կոտայքի մարզիԱբովյան քաղաքում՝ 1500 քմ,
Շիրակի մարզիԱրթիկ քաղաքում՝ 10000 քմ,
Սյունիքի մարզիՔաջարան քաղաքում՝ 8 հա,
Վայոց ձորի մարզիԵղեգնաձոր քաղաքում՝1․1 հա,Արին գյուղում՝ 3 հա,
Տավուշի մարզիԴիլիջան քաղաքում՝ 200 քմ, Բերդ քաղաքում՝ 3 հա։
Ըստ աղբյուրի՝ հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 29․4 հա մակերեսով վերոնշյալ տարածքներում բռնկված հրդեհները:

Пожарные потушили пожары на территориях общей площадью 29․4 га
С 16 по 17 июля в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило 16 звонков по поводу пожаров на территориях площадью более 200 квадратных метров — в различных травянистых районах страны.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, пожары возникли на следующих территориях:
Ереван: в административном районе Шенгавит — 700 квадратных метров, в административном районе Малатия-Себастия — 1000 квадратных метров, в административном районе Эребуни — 500 квадратных метров, в административном районе Аван — 2000 квадратных метров,