Հայ-ռուսական ​​հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ դաշնակցային փոխգործակցության հունով. Փաշինյանի ուղերձը Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 12-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին պետական տոնի` Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի նորագույն պատմության մեջ հունիսի 12-ը մարմնավորում է երկրի քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում հիմնարար վերափոխումները, միջազգային ասպարեզում Ռուսաստանի դերի ու տեղի էլ ավելի ամրապնդումը:
Այսօր Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետևողականորեն զարգացնում են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները, որոնց հիմքում ընկած է մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության ամուր հիմքի վրա բազմաբնույթ փոխգործակցություն կառուցելու ձգտումը։
Համոզված եմ, որ հայ-ռուսական միջպետական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ դաշնակցային փոխգործակցության հունով` հանուն մեր պետությունների շահերի, տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ապահովման:
Տոնական այս օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի ժողովրդին՝ երջանկություն և բարեկեցություն»:

YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. Acting Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated RF President Vladimir Putin on the occasion of Russia Day. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the congratulatory message reads, in part:
“Dear Vladimir Vladimirovich,
I cordially congratulate you and the brotherly people of Russia on your country’s national holiday – Russia Day.
In Russia’s modern history, June 12 marks your country’s fundamental political and socio-economic achievements and its continuously strengthened standing and role in the international arena.
The strong ties of allied partnership between Armenia and Russia are being consistently developed as underpinned by the reciprocated strive for building multifaceted interaction on the basis of our two peoples’ centuries-old friendship.
I am convinced that the Armenian-Russian interstate relations will continue to develop along the lines of allied partnership in the best interest of our two nations and for the sake of regional stability and security.
Dear Vladimir Vladimirovich,
On this festive day, I wish you good health and further success in your responsible position, as well as wellbeing and prosperity - to the people of Russia.”