Սեմյոնովկայում կհիմնանորոգվի նախկին մշակույթի տան շենքի տանիքը
ԳԱՎԱՌ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ ։ Գեղարքունիքի մարզի Սեմյոնովկա համայնքում այս տարվա ընթացքում ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակներում կհիմնանորոգվի նախկին մշակույթի տան շենքի տանիքը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետարանի զարգացման ծրագրերի, վերլուծության եւ զբոսաշրջության բաժնից, ծրագիրը հաստատվել է Միջգերատեսչական հանձնաժողովի 2021 թվականի մայիսի 18-ի նիստում։ Ծրագրի նախնական ընդհանուր արժեքը կազմել է 14 միլիոն 274 հազար դրամ, որի 45 տոկոսը կամ 6 միլիոն 423 հազար դրամը հատկացնում է ՀՀ կառավարությունը, 35 տոկոսը կամ 4 միլիոն 996 հազար դրամը՝ Սեմյոնովկայի համայնքապետարանը, 20 տոկոսը կամ 2 միլիոն 854 հազար դրամը՝ այլ ներդրող։
«Հիմնանորոգվող տանիքի մակերեսը կազմում է 1200 քառակուսի մետր։ Այս շենքում են գործում Սեմյոնովկայի համայնքապետարանը, բուժկետը, գրադարանը, դահլիճը։ Շինարարական աշխատանքների մրցույթը կհայտարարվի առաջիկա օրերի ընթացքում»,-նշեց Սեմյոնովկա համայնքի ղեկավար Դավիթ Մնացականյանը:

В Семеновке будет отремонтирована крыша бывшего Дома культуры
В общине Семеновка Гегаркуникской области в рамках программы субсидий, реализуемой правительством в этом году, будет отремонтирована крыша бывшего Дома культуры.
Как сообщили «Арменпресс» в отделе программ развития, анализа и туризма Гегаркуникской областной администрации, программа утверждена на заседании Межведомственной комиссии 18 мая 2021 года. Первоначальная общая стоимость проекта составляла 14 миллионов 274 000 драмов, из которых 45% или 6 миллионов 423 000 драмов выделено правительством Армении, 35% или 4 миллиона 996 000 драмов - мэрией Семеновки, 20% или 2 миллиона 854 000 драмов другими инвесторами.
«Площадь ремонтируемой кровли - 1 200 квадратных метров. В этом здании функционируют Дом культуры Семеновки, медпункт, библиотека и зал. В ближайшие дни будет объявлен тендер на строительные работы», - сказал глава общины Семеновки Давид Мнацаканян.