Հաշվետու համերգը նվիրված էր Արցախյան վերջին պատերազմի հերոսներին
ԳԱՎԱՌ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեւան քաղաքի Վ. Սարգսյանի անվան երաժշտական դպրոցում կայացած հաշվետու համերգը նվիրված էր Արցախյան վերջին պատերազմի հերոսներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սեւանի համայնքապետարանի աշխատակազմից,
ողջ տարվա ընթացքում կատարված մեծածավալ աշխատանքը, գրանցված հաջողությունները ներկայացրել են տարբեր խմբերի ու դասարանների սաները` ի ցույց դնելով իրենց հմտություններն ու կարողությունները:
«Համերգային ծրագիրը մեկնարկեց դպրոցի երգչախմբային կատարումներով, որին հաջորդեցին դաշնամուրով, ջութակով, դուդուկով, լարային եւ ազգային գործիքնեով կատարումները:
Համերգային ծրագրի նյութերն ընտրված էին խնամքով, որոնք միաժամանակ հանրամատչելի էին եւ սիրված: Երաժշտական դպրոցի սաները, նրանց դասատուներն ու նվագակցողները ներկայացրին բարձրաճաշակ աշխատանք` հանդիսատեսին պարգևելով երաժշտաարվեստի հետ շփվելու մեծագույն հաճույքը:
Համերգի ավարտից հետո դպրոցի երեք սաներին սպասում էր պարգեւատրման արարողակարգը: «Արտ Մյուզիք» արվեստի 12-րդ մրցույթ-փառատոնում «Շեփոր» անվանակարգում 1-ին կարգի մրցանակի է արժանացել Արտյոմ Ավետիսյանը (դասատու` Գուրգեն Բաբայան, նվագակցող` Լուսինե Իսրայելյան): «Ֆլեյտա» անվանակարագում երրորդ կարգի մրցանակակիր է դարձել Իզաբելլա Հարությունյանը (դասատու՝ Խոսրով Միրաքյան, նվագակցող` Կարինե Դավթյան):
Երաժշտական դպրոցի ևս մեկ սան` Արթուր Օհանյանը, կրկին երրորդ կարգի մրցանակակիր է դարձել «Կլարնետ» անվանակարգում (դասատու՝ Խոսրով Միրաքյան, նվագակցող` Կարինե Դավթյան):
Երեք մրցանակակիրների հավաստագրերն ու մեդալները հանձնվեցին հասցեատերերին:
Դպրոցի մանկավարժական, աշակերտական կոլեկտիվներին շնորհավորելով հերթական ուսումնական տարվա ավարտի կապակցությամբ` Սեւանի համայնքապետարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները ևս մեկ անգամ կարևորեցին այն մեծ աշխատանքը, որն իրականացվում է հաստատությունում` անկախ բոլոր դժվարություններից»,- նշեց Սեւանի համայքնապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Արմինե Ղուկասյանը:

Отчетный концерт был посвящен героям последней Арцахской войны
Отчетный концерт в музыкальной школе имени В. Саргсяна г. Севан был посвящен героям последней Арцахской войны.
Как сообщили «Арменпресс» в Администрации Севана, воспитанники разных групп и классов представили проделанную за год работу, свои успехи навыки и способности.
«Концертная программа началась с выступления хора школы, за которым последовали исполнения на фортепиано, скрипке, дудуке, на струнных и национальных инструментах.
Концертная программа была составлена со всей тщательностью, были выбраны популярные и любимые номера. Учащиеся музыкальной школы, их преподаватели и концертмейстеры представили качественное исполнение, доставив слушателям большое удовольствие.
После концерта троих учеников школы ждала церемония награждения. Артем Аветисян (педагог Гурген Бабаян, концертмейстер Лусине Исраелян) на XII музыкальном конкурсе-фестивале “Арт Мюзик” занял I место в номинации «Труба». Изабелла Арутюнян (педагог: Хосров Миракян, концертмейстер: Карине Давтян) стала обладательницей третьей премии в номинации «Флейта».
Другой ученик музыкальной школы, Артур Оганян, также занял третье место в категории «Кларнет» (педагог: Хосров Миракян, концертмейстер: Карине Давтян).
Лауреаты получили свои сертификаты и медали.
Поздравив педагогический и ученический коллектив школы с завершением очередного учебного года, представители администрации общины Севан еще раз подчеркнули значение той большой работы, которая осуществляется в учреждении, независимо от всех трудностей», - отметила секретарь Аппарата Администрации общины Севан Армине Гукасян.