Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այց կկատարի Փարիզ և Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 1-2-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ) և Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել)։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,հունիսի 1-ին Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ազգային ժողովի նախագահ Ռիշար Ֆերանի և Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ։
Հունիսի 2-ին Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Նախատեսվում է նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատարի հանդիպումը Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր դե Կրոյի հետ։

Никол Пашинян посетит с рабочим визитом Париж и Брюссель
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян 1-2 июня посетит с рабочим визитом Французскую Республику (Париж) и Королевство Бельгия (Брюссель). Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, 1 июня Никол Пашинян проведет в Париже встречи с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном, председателем Национального Собрания Ришаром Ферраном и председателем Сената Жераром Ларше.
2 июня в Брюсселе Никол Пашинян встретится с председателем Совета Европы Шарлем Мишелем. Запланирована также встреча исполняющего обязанности премьер-министра Республики Армения с премьер-министром Королевства Бельгия Александром де Кро.