Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այց կկատարի Փարիզ և Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 1-2-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ) և Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել)։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,հունիսի 1-ին Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ազգային ժողովի նախագահ Ռիշար Ֆերանի և Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ։
Հունիսի 2-ին Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Նախատեսվում է նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատարի հանդիպումը Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր դե Կրոյի հետ։

PM Pashinyan to pay working visits to Paris and Brussels
YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. Caretaker Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will pay a working visit to France and Belgium on June 1-2. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, on June 1 Nikol Pashinyan will meet with French President Emmanuel Macron, President of the National Assembly Richard Ferrand and President of the Senate Gérard Larcher.
On June 2 Pashinyan will meet with President of the European Council Charles Michel. PM Pashinyan is also scheduled to meet with Prime Minister of the Kingdom of Belgium Alexander de Croo.