Պն-ն հերքում է նոր զինծառայողների գերեվարման մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է հայ նոր զինծառայողների գերեվարման մասին տարածվող լուրերը: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը.
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։ Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքեցին հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Министерство обороны Армении опровергает слухи о новых пленениях военнослужащих
Министерство обороны Армении опровергло слухи о захвате и других армянских военнослужащих. «Арменпресс» представляет сообщение, распространенное Министерством обороны.
«30 мая в социальных сетях Азербайджана распространилась информация, что при переходе государственной границы Азербайджана в плен попали армянские военнослужащие. Несмотря на то, что эта информация была быстро опровергнута самими азербайджанскими государственными структурами, в том числе и соответствующим заявлением Государственной пограничной службы Азербайджана, некоторые пользователи социальных сетей и СМИ Армении все еще продолжают ее распространять.
«Минобороны вновь призывает не распространять непроверенную, более того, ложную, а в данном случае даже официально опровергнутую информацию», - говорится в сообщении МО Армении.