Պն-ն հերքում է նոր զինծառայողների գերեվարման մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է հայ նոր զինծառայողների գերեվարման մասին տարածվող լուրերը: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը.
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։ Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքեցին հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն»,- ասված է հայտարարության մեջ։

YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of Armenia is denying the reports claiming that more Armenian servicemen have been taken captive by the Azeri military.
“On May 30, reports started circulating in Azerbaijani social media networks claiming that Armenian military servicemen have been taken captive upon crossing the Azerbaijani state border. Despite the fact that this report was swiftly denied by the Azerbaijani state agencies themselves, with the Azerbaijani state border guard service issuing a respective statement, some social media users and news outlets in Armenia continue circulating it. The Ministry of Defense is once again urging not to spread unverified, fake, and in this case even officially refuted information,” the Ministry of Defense said.