Հայ զինծառայողները գերեվարվել են ՀՀ տարածքում. ՊՆ-ն տեղանքի քարտեզ է հրապարակել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հավաստիացնում է, որ մայիսի 27-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանցիների կողմից 6 հայ զինծառայողների գերեվարումը տեղի է ունեցել Հայաստանի տարածքում՝ հրապարակելով տեղանքի մանրամասն քարտեզ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊՆ-ն քարտեզի լուսանկարին կից հրապարակել է հետևյալ հաղորդագրությունը.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից վեց հայ զինծառայողի գերեվարման փաստի վերաբերյալ։ Մեկ անգամ հայտարարում ենք, որ հայ զինծառայողները գտնվել են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում և չեն հատել սահմանը։ Հրապարակում ենք տեղանքի մանրամասն քարտեզը»։

YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of Armenia is once again emphasizing that the 6 Armenian troops seized by Azeri forces were kidnapped in Armenian sovereign territory. The Ministry of Defense released a map of the terrain where the kidnapping took place.
“We once again announce that our servicemen where located on territory of the Republic of Armenia and did not cross the border. We are releasing a detailed map of the terrain,” the ministry said, adding that the Azeri authorities continue spreading disinformation and fake news.