Հայաստանում կորոնավիրուսի երրորդ ալիքը կայունացման միտումներ է ցույց տալիս. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսի երրորդ ալիքը կայունացման որոշակի միտումներ է ցույց տալիս: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում նշեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ կառավարությունը բավականին լավ է կառավարել ու կառավարում կորոնավիրուսի համավարակը:
«Մեղմ ասած, փոթորիկներ էին ստեղծվում կորոնավիրուսի պայքարի դեմ մեր քայլերի շուրջ: Բոլոր այդ մարդկանց՝ տեղեկատվությունը բաց է, խորհուրդ եմ տալիս տեսնել, թե ինչ է տեղի ունեցել մեզ ի ցույց տրվող երկրներում մինչև այսօր, նայել դինամիկան, բոլոր թվերը, առողջապահական համակարգի վիճակները: Մենք ամենաճգնաժամային շրջանում ունեցել ենք ընդհուպ օրը 2000 դեպք, բայց իրավիճակը երբեք դուրս չի եկել վերահսկողությունից», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը տեղեկացրեց, որ երեկվա դրությամբ Հայաստանում պատվաստվել է 7 հազար 100 քաղաքացի:
Վարչապետի պաշտոնակատարը գոհունակություն հայտնեց պատվաստումների ավելացման միտումներից և հիշեցրեց, որ կառավարության անդամների մեծ մասը պատվաստվել է:

Third wave of COVID-19 shows stabilization signs in Armenia, Caretaker PM says
YEREVAN, MAY 6, ARMENPRESS. The third wave of coronavirus (COVID-19) in Armenia is showing some signs of stabilization, Caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting, adding that the government has managed and manages the pandemic quite well.
“To put it mildly, some storms were being created around our steps in fighting coronavirus. I advise to all those people to see what has taken place in the countries which were shown to us to date, to see the dynamics, the number of cases and the situation of the healthcare system, the information is open. We had up to 2000 daily cases during the most crisis period, but the situation has never gone out of control”, he said.
Caretaker minister of healthcare Anahit Avanesyan reported that as of yesterday the number of people who have been vaccinated in Armenia against COVID-19 has reached 7,100.