Տոկիոյում թողարկվել են ՕԽ հատուկ նամականիշեր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի փոստային ծառայությունը Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի հետ թողարկել է նամականիշների հավաքածու:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Դրանք վաճառքի կհանվեն հունիսի 23-ին` խաղերի բացումից մեկ ամիս առաջ:Արտոնագրված գրքույկ կարելի է ձեռք բերել ծագող արևի երկրի ցանկացած փոստային բաժանմունքում, ինչպես նաև կազմակերպության պաշտոնական կայքում:25 նամականիշի արժեքը մոտավորապես 19 ԱՄՆ դոլար է:
Նամականիշի դիմային երեսին ներկայացված են 50 օլիմպիական և 23 պարալիմպիկ ամառային մարզաձևերի պատկերներ:Ֆիլատելիստների համար մատչելի կլինի նաև հատուկ ալբոմ, որտեղ հնարավոր է տեղադրել գնված նամականիշերը:
Հավաքածուն, բացի 75 սովորական նամականիշից, կներառի նաև հինգ դոլար արժողությամբ փոստային նամականիշ՝ Տոկիոյի ազգային մարզադաշտի պատկերով:

В Токио выпущены специальные марки Олимпийских игр
Почтовая служба Японии совместно с оргкомитетом Олимпийских игр в Токио выпустила серию марок Олимпийских игр.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает НОК Армении. Они поступят в продажу 23 июня за месяц до открытия игр. Запатентованный блок можно приобрести в любом почтовом отделении Страны восходящего солнца, а также на официальном сайте организации. Стоимость серии марок составляет около 19 долларов США.
На лицевой стороне марок представлены 50 олимпийских и 23 Паралимпийских летних видов спорта. Филателистам предлагается и специальный кляссер для маром.
Серия, кроме 75 марок, также будет включать почтовую марку стоимостью в пять долларов с изображением Национального стадиона Токио.