Ռոմանոս Մելիքյանի անվան երաժշտական քոլեջի ուսանողները հաղթանակ են տարել միջազգային մրցույթներում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի դաշնամուրային բաժնի առաջին կուրսի ուսանողուհիներ Կիմա Օհանյանն ու Մարիամ Էլոյանը, մասնակցելով «World Art Games» և «Brussels LE SAISON STARS AU» մրցույթներին, արժանացել են 1-ին կարգի մրցանակի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դաշնամուրային բաժնի երկրորդ կուրսի ուսանող Էդուարդ Չավոշյանցը, մասնակցելով «Copenhagen Stars 2021» արվեստի, երաժշտության, երգեցողության, պարի և ֆոլկլորի միջազգային մրցույթ-փառատոնին, արժանացել է առաջին կարգի և ոսկե մեդալ մրցանակների։
«Ի սրտե շնորհավորում ենք մեր ուսանողներին` ցանկանալով նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ։ Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի տնօրինությունն ու ողջ անձնակազմը սրտանց շնորհավորում են դաշնամուրային բաժնի դասախոս պրոֆեսոր Գեորգի Ավանեսովին իր սաների հաղթանակների և ձեռքբերումների կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնում իր կատարած աշխատանքի համար»,-ասվում է քոլեջի «Ֆեյսբուքի» պաշտոնական էջում զետեղված հաղորդագրության տեքստում:

Студенты музыкального колледжа им. Романоса Меликяна на международных конкурсах одержали победы
Студентки первого курса фортепианного отделения государственного музыкального колледжа им. Романоса Меликяна Кима Оганян и Мариам Элоян, приняв участие в конкурсах “World Art Games” и “Brussels LE SAISON STARS AU”, удостоились премий 1 степени.
Как передает «Арменпресс», студент второго курса фортепианного отдела Эдуард Чавошьянц участвовал в Международном конкурсе-фестивале музыки, пения, танца и фольклора “Copenhagen Stars 2021” и удостоился премии первой степени и золотой медали.
“От всего сердца поздравляем наших студентов, желаем им новых успехов и достижений. Дирекция и весь коллектив Государственного музыкального колледжа им. Романоса Меликяна поздравляют и преподавателя фортепианного отдела профессора Георгия Аванесова с победами и достижениями его воспитанников и выражают благодарность за проделанную работу”, - говорится в тексте сообщения, размещенного на официальной странице колледжа в Facebook.