Վաղարշակ Հարությունյանը ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի հետ քննարկել է հայկական զինված ուժերի արդիականացման ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մարտի 23-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովի հեռախոսազրույցը, որի ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող, մասնավորապես՝ հայ-ռուսական համատեղ զորախմբերի միասնական գործողությունների, ինչպես նաև Սյունիքի անվտանգային խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցեր։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Անդրադարձ է կատարվել հայկական զինված ուժերի արդիականացման և լայնածավալ բարեփոխումների ծրագրերին։ Վաղարշակ Հարությունյանն ու Վալերի Գերասիմովը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել նշված հարցերի շուրջ առավել հանգամանալից քննարկումների նպատակով մոտ ժամանակներս ՌԴ բարձրաստիճան պատվիրակության Հայաստան այցի և բանակցությունների անցկացման վերաբերյալ։

YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. Armenia’s Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan and Russia’s Chief of the General Staff of the Armed Forces Valeriy Gerasimov held a telephone conversation in the evening of March 23 and discussed issues concerning the Armenian-Russian military cooperation, namely the unified actions of the Armenian-Russian joint military contingents, as well as the solution of the security issues of the Syunik Province, the defense ministry said in a news release.
“The modernization and large-scale reforms programs of the Armenian Armed Forces were discussed.”
Harutyunyan and Gerasimov also agreed to hold additional negotiations during an upcoming high-level Russian delegation’s visit to Armenia which is expected to take place soon for more comprehensive discussions of the abovementioned issues.