Արայիկ Հարությունյանը պարգևատրել է մի խումբ զինծառայողների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 10-ին ընդունել է N զորամասի մի խումբ զինծառայողների՝ հայտնի ռազմական գործիչ Վլադիմիր Վարտանովի գլխավորությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապոետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արայիկ Հարությունյանը խորին ցավակցություն է հայտնել 2020 թ. սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում զորամասի զոհված հերոսների հարազատներին: Երկրի ղեկավարը կարևորել է զորամասի դերակատարությունը պատերազմի ժամանակ, մասնավորապես, Կարմիր Շուկա գյուղի պաշտպանության գործում, ինչի շնորհիվ հակառակորդին չի հաջողվել ճեղքել ռազմաճակատը և իրականացնել նախապես պլանավորած առաջխաղացումը:
Արցախի Հանրապետության պետական սահմանի պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ քաջության ու արիության համար նախագահը ներկաներին հանձնել է բարձր պետական պարգևներ:

Президент Республики Арцах наградил группу военнослужащих
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 10 марта принял группу военнослужащих Н-ской воинской части во главе с известным военным деятелем Владимиром Вартановым.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, Араик Арутюнян выразил глубокие соболезнования родным героев воинской части, погибших в ходе широкомасштабных боевых действий, развязанных противником 27 сентября 2020 года. Глава государства отметил важную роль воинской части в ходе войны, в частности в обороне села Кармир Шука, благодаря чему противнику не удалось прорвать фронтовую линию и осуществить заранее запланированное продвижение.
Президент вручил присутствующим высокие государственные награды за исключительную храбрость и смелость, проявленные при защите государственной границы Республики Арцах.