Դատախազությունը հերքում է Օնիկ Գասպարյանի նկատմամբ քրեական վարույթ հարուցելու լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատախազությունը հերքում է Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի նկատմամբ քրեական վարույթ հարուցելու մասին լուրերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից, քրեական վարույթներն ընդհանրապես քրեադատավարական սուբյեկտ չհանդիսացող անձանց քաղաքական հրահանգների հիման վրա չեն հարուցվում, այլ առերևույթ հանցագործության դեպքի կամ փաստի:
«Իսկ նշվածի առնչությամբ ընդամենը կարող ենք ասել, որ Օնիկ Գասպարյանի վերաբերյալ որևէ քրեական վարույթ չկա հարուցված»,- նշեցին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր տարածվել, որ քաղաքական հրահանգ է տրված, որպեսզի քրեական գործ հարուցեն Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի դեմ:

Прокуратура опровергла слухи о возбуждении уголовного дела в отношении Оника Гаспаряна
Прокуратура опровергла слухи о возбуждении уголовного производства в отношении начальника Генштаба ВС Оника Гаспаряна. Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Генпрокуратуры Респубики Армения, уголовные производства вообще не возбуждаются на основании политических указаний лиц, не являющихся уголовно-процессуальным субъектом, а по факту явного преступления или факта.
“В связи с этим можно лишь сказать, что в отношении Оника Гаспаряна никакого уголовного производства нет”, - отметили в пресс-службе Генпрокуратуры.
В СМИ распространилась информация о том, что дан политический указ о возбуждении уголовного дела против начальника Генерального штаба Вооруженных сил Оника Гаспаряна.