ՀՀ վարչապետը ցավակցել է Արգենտինայի 44-րդ նախագահ Կառլոս Մենեմի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Արգենտինայի 44-րդ նախագահ Կառլոս Մենեմի մահվան կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Ցավով տեղեկացա ականավոր քաղաքական գործիչ, Արգենտինայի 44-րդ նախագահ Կառլոս Մենեմի մահվան մասին։
Նախագահ Մենեմը իր ուրույն ներդրումն է ունեցել հայ-արգենտինական հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման գործում՝ «Երևանի և Բուենոս-Այրեսի միջև եղբայրական կապերի հաստատման» համար ստանալով Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում։
Իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Կառլոս Մենեմի ընտանիքին և Արգենտինայի բարեկամ ժողովրդին»։

Armenian PM offers condolences on passing of 44th President of Argentina Carlos Menem
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a condolence letter on the passing of 44th President of Argentina Carlos Menem, the PM’s Office told Armenpress.
The letter reads, in part:
“I was deeply saddened to learn about the passing of Carlos Menem, a prominent politician, the 44th President of Argentina.
President Menem made an exceptional contribution to the development and strengthening of Armenian-Argentinean relations and received the title of Honorary Citizen of Yerevan for promoting close fraternal ties between Yerevan and Buenos Aires.
I express my deep condolences and sympathy to the family of Carlos Menem and to the friendly people of Argentina”.