Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի նախագահին և վարչապետին՝ չինական նոր տարվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին և ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետ Լի Կեցյանին՝ չինական նոր տարվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Չինաստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին չինական նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Մաղթում եմ, որ Գարնան տոնն իր հետ բերի խաղաղություն և բարօրություն բոլոր ընտանիքներին։
Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը և ամրապնդմանը:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջության և հաջողությունների լավագույն մաղթանքներս»:
ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետին ուղղված ուղերձում ասված է.
Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի պետական խորհրդին չինական նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Թող Գարնան տոնն իր հետ բերի խաղաղություն, բարօրություն և դրված նպատակների իրականացում։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների և գործնական համագործակցության հետևողական զարգացումը:

Armenian PM congratulates China’s President, Premier of State Council on Spring Festival
YEREVAN, FEBRUARY 12, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent congratulatory letters to China’s President Xi Jinping and Premier of the State Council Li Keqiang on the Chinese New Year – the Spring Festival, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
The letter addressed to the Chinese President reads:
On behalf of the Armenian people and myself personally I address my warm congratulations and wishes to you and the good people of China on the occasion of the Chinese New Year – the Spring Festival. I wish that the Spring Festival brings peace and welfare to all families.
Armenia attaches great importance to the consistent development and strengthening of the traditional friendly relations with China.
Your Excellency, please accept my best wishes of good health and success”.
The Armenian PM’s letter addressed to the Premier of the State Council of China reads:
On behalf of the Armenian government I address my warm congratulations and wishes to you and the State Council of China on the Chinese New Year – the Spring Festival. Let the Spring Festival bring peace, welfare and fulfillment of the set goals.
Armenia highlights the consistent development of the traditional friendly relations and practical cooperation with China.