Վարչապետի այցի ընթացքում Տիգրանաշենն Ադրբեջանին հանձնելու մասին հարց չի քննարկվել. մարզպետարան
ԵՐԵՎԱՆ,5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Որոշ լրատվամիջոցներում հայտնված այն տեղեկությունը, թե փետրվարի 3-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Արարատի մարզ կատարած այցելության ընթացքում քննարկվել է Տիգրանաշեն բնակավայրն առաջիկայում Ադրբեջանին հանձնելու մասին հարցը, իրականությանը չի համապատասխանում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արարատի մարզպետարանը:
«Այցելության ժամանակ քննարկվել են բացառապես մարզում իրականացված և իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցերի այն շրջանակը, որն ավելի վաղ ներկայացվել էր պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Խնդրում ենք այսուհետ չտարածել նման ապատեղեկատվություն և զերծ մնալ ներքին և արտաքին թշնամիների շահերը սպասարկելուց»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Ararat Province government denies reports on discussions to cede Tigranashen to Azerbaijan
YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS. Authorities of the Ararat Province are denying as ‘disinformation’ the reports alleging that during the February 3 visit of Prime Minister Nikol Pashinyan they discussed surrendering the town of Tigranashen to Azerbaijan.
The provincial government issued a statement saying that the discussions they had focused solely on issues of the implemented and ongoing projects in the province.
“Please do not spread such disinformation and refrain from serving the interests of foreign and domestic enemies,” it said.