ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալը ՀՀ ՊՆ ղեկավարին ներկայացրել է շտաբային բանակցությունների արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հունվարի 29-ին ընդունել է հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության ուղղություններով շտաբային բանակցությունների մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ռուսական պատվիրակության ղեկավար, ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Սերգեյ Իստրակովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալը ՀՀ պաշտպանության նախարարին տեղեկացրել է շտաբային բանակցությունների ընթացքում կատարված աշխատանքների ամփոփված արդյունքների և հետագա համատեղ ծրագրերի մասին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկկողմ փոխգործակցության և, ըստ նախանշված ուղղությունների, քննարկումների շարունակման, ինչպես նաև ծրագրված առաջիկա աշխատանքների իրականացման վերաբերյալ:

Замначальника ГШ ВС РФ проинформировал министра обороны Армении об итогах штабных переговоров
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 29 января принял главу прибывшей в Армению с целью участия в штабных переговорах по всем направлениям двустороннего военного сотрудничества делегации, заместителя начальника генерального штаба вооруженных сил Российской Федерации, генерал-полковника Сергея Истракова.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, Сергей Истраков проинформировал министра обороны Армении об итогах проделанной в ходе штабных переговоров работы и о дальнейших совместных программах.
Достигнута договоренность о продолжении двустороннего сотрудничества и обсуждений по намеченным направлениям, а также реализации предстоящих запланированных работ.