Բայդենը Սամանտա Փաուերին առաջադրել Է ԱՄՆ-ի Միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավարի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի ընտրված նախագահ Ջոզեֆ Բայդենը ՄԱԿ-ում ԱՄՆ-ի նախկին մշտական ներկայացուցիչ Սամանտա Փաուերին առաջադրել Է ԱՄՆ-ի Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) ղեկավարի պաշտոնում: Այդ մասին ասված Է քաղաքական գործչի անցումային անձնախմբի՝ հունվարի 13-ին հրապարակված հայտարարության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
50-ամյա Փաուերեը ՄԱԿ-ում ԱՄՆ-ի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնն զբաղեցրել Է 2013-ից մինչեւ 2017 թվականը: «Փաուերն ուժեղ ձայն կլինի խոցվածների օգնության համար՝ ազդարարելով մարդկային առաջաընթացի եւ զարգացման նոր դարաշրջանի մասին, ինչպես նաեւ առաջ տանելով ամերիկյան շահերեն ամբողջ աշխարհում»,- բերված Է հայտարարության մեջ Բայդենի խոսքը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Байден выдвинул Саманту Пауэр на пост главы Агентства США по международному развитию
Избранный президент США Джозеф Байден выдвинул бывшего постоянного представителя США при ООН Саманту Пауэр на пост руководителя Агентства США по международному развитию (USAID). Об этом говорится в заявлении, опубликованном в среду на сайте переходной команды политика,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
50-летняя Пауэр занимала пост постоянного представителя США при ООН с 2013 по 2017 год. "Пауэр будет сильным голосом для помощи уязвимым, возвещая о начале новой эры человеческого прогресса и развития, а также продвигая американские интересы по всему миру", - приводятся в заявлении слова Байдена.