«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր տնօրենը լքել է պաշտոնը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր տնօրեն Վլադիսլավ Խապսասը լքել է պաշտոնը։ Վլադիսլավ Խապսասը, «Փյունիկին» միացել էր 2020 թվականի երկրորդ կեսին։ «Փյունիկ» շնորհակալություն է հայտնել Վլադիսլավ Խապսասին ցուցաբերած բարձր պրոֆեսիոնալիզմի համար և մաղթել է հաջողություն հետագա կարիերայում։
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության` Պրեմիեր լիգայի մրցաշարային աղյուսակի առաջատարները երկու թիմեր են` «Արարատ»-ը, «Ալաշկերտ»-ը և «Արարատ-Արմենիա»-ն: Ակումբներն ունեն18-ական միավոր:«Լոռի»-ն ունի17 միավոր: Աղյուսակում«Նոա»-ն16-րդն է (16 միավոր),«Ուրարտու»-ն`15 միավոր,«Վան»-ը`10 միավոր: Մրցաշարային աղյուսակի հետնապահը«Փյունիկ»-ը և «Շիրակ»-ն են`5-ական միավոր:

Генеральный директор футбольного клуба "Пюник" ушел с поста
Генеральный директор футбольного клуба "Пюник" Владислав Хапсас подал в отставку. Владислав Хапсас присоединился к «Пюнику» во второй половине 2020 года. «Пюник» поблагодарил Владислава Хапсаса за высокий профессионализм и пожелал успехов в дальнейшей карьере.
Лидерами турнирной таблицы Премьер-лиги чемпионата Армении по футболу являются команды «Арарат», «Алашкерт» и «Арарат-Армения». У клубов по 18 очков. У «Лори» 17 очков. «Ноа» занимает 16-е место в таблице (16 очков), у «Урарту» - 15 очков, у «Вана» - 10 очков. Замыкают турнирную таблицу «Пюник» и «Ширак» (по 5 очков).