Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 18 տարեկանների ընտրանին հաղթանակով է մեկնարկել ԵԱ-ում
Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 18 տարեկանների տղաների հավաքականը հաղթանակով մեկնարկեց Ալբանիայի Շկոդրա քաղաքում անցկացվող Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան: A խմբի առաջին տուրում Արեգ Վաթյանի գլխավորած ընտրանին 82:62 հաշվով վստահ հաղթանակ տարավ Ջիբրալթարի հավաքականի նկատմամբ։
Հայաստանի հավաքականի կազմում ամենաարդյունավետ խաղացողը դարձավ Էնթոնի Սարգսյանը, ով հանդիպումն ավարտեց 14 միավոր, 7 ռեբաունդ և 3 փոխանցում ցուցանիշներով։
Թիմի ամենաշատ միավոր վաստակած խաղացողը Միքայել Նշանյանն էր, որը գրանցեց 22 միավոր։
Հայաստանի Մ18 հավաքականը խմբային փուլի երկրորդ հանդիպումը կանցկացնի հուլիսի 22-ին՝ մրցելով Անդորրայի հավաքականի դեմ։

Сборная Армении по баскетболу до 18 лет одержала победу над сборной Гибралтара на Чемпионате Европы в дивизионе C
Мужская сборная Армении по баскетболу до 18 лет с победы стартовала на Чемпионате Европы в дивизионе C, который проходит в албанском городе Шкодер.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Федерации баскетбола Армении, в первом туре группы A возглавляемая Арегом Ватяном сборная одержала уверенную победу над сборной Гибралтара со счетом 82:62.
Самым эффективным игроком в составе сборной Армении стал Энтони Саргсян, который завершил встречу с показателями 14 очков, 7 ребаундов и 3 передачи.
Игроком, набравшим наибольшее количество очков в команде, стал Микаел Ншанян (22 очка).
Сборная Армении до 18 лет второй матч группового этапа проведет 22 июля, соревнуясь против сборной Андорры.