Հրաձիգ Հայկ Մինասյանը դարձել է աշխարհի չեմպիոն
Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամներն առաջին մեդալներն են նվաճում Էստոնիայում ընթացող աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
Տալլինում մեկնարկել է շարժվող թիրախ մրցաձևի աշխարհի առաջնությունը։ Մրցումային առաջին օրը շարժվող թիրախ խառը վազք մրցաձևի տղամարդկանց անհատական պայքարում Հայկ Մինասյանը 384 միավորով հռչակվեց աշխարհի չեմպիոն։
Թիմային պայքարում Հայկ Մինասյանը, Հովհաննես Մարգարյանը և Գոռ Խաչատրյանը զբաղեցրին երկրորդ տեղը՝ արժանանալով աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալներին։

Айк Минасян стал чемпионом мира по стрельбе
Члены сборной Армении по стрельбе завоевывают первые медали на проходящем в Эстонии Чемпионате мира.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Федерации стрельбы Армении, в Таллинне стартовал Чемпионат мира по стрельбе по движущейся мишени.
В первый соревновательный день в индивидуальной борьбе среди мужчин в дисциплине «движущаяся мишень, переменная скорость» Айк Минасян с 384 очками стал чемпионом мира.
В командной борьбе Айк Минасян, Ованес Маргарян и Гор Хачатурян заняли второе место, удостоившись серебряных медалей чемпионата мира.