Աֆղանստանում ազատել են գրոհայինների կողմից առգրավված ավտոբուսի ուղևորներին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աֆղանստանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Հերաթ նահանգում հունվարի 2-ին ոստիկանությունը կարողացել է անվտանգ ազատել զինյալների կողմից առևանգված ավտոբուսի ուղևորներին և վարորդին : «Արմենպրես»-իփոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Սինհուա» լրատվական գործակալությունը ՝ հղում կատարելով ոստիկանության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բասիր Ռասուլիին:
Նրա խոսքով ՝ ազատ են արձակվել 15 ուղևորներ, այդ թվում ՝ չորս կին և մեկ երեխա, ինչպես նաև ծայրահեղականների կողմից առավոտյան առևանգված մեքենայի վարորդը: Ավելի վաղ տարածքային նահանգապետ ՝ Մոհամմադ Օմարզայը, տեղեկացրել էր, որ «Թալիբան» զիյալները առավոտյան առևանգել են տասնյակ ուղևորներով ավտոբուսը Հերաթ-Թուրգունդի մայրուղու Չիլդոխթարան շրջանում և տարել անհայտ ուղղությամբ: Մինչ այժմ, սակայն ոչ մի խմբավորում, ներառյալ՝ «Թալիբան» շարժումը, չի ստանձնել կատարվածի պատասխանատվությունը:

В провинции Герат на северо-западе Афганистана 2 января полиции удалось благополучно освободить водителя и пассажиров автобуса, захваченного боевиками.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство СИНЬХУА со ссылкой на официального представителя полиции Басира Расули.
По его словам, освобождено 15 пассажиров, в том числе четыре женщины, один ребенок, а также водитель угнанного утром экстремистами автомобиля. Ранее губернатор региона Мохаммад Омарзай заявил, что боевики Талибана утром захватили автобус с десятками пассажиров в районе Чилдохтаран на трассе Герат-Тургунд. Однако до сих пор ни одна группировка, включая Талибан, не взяла на себя ответственность за случившееся.