ԱԳ փոխնախարարները շարունակում են կատարել իրենց պարտականությունները. Աննա Նաղդալյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Արտաքին գործերի փոխնախարարները շարունակում են կատարել իրենց աշխատանքային պարտականությունները:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն՝ արձագանքելով տեղեկություններին, համաձայն որոնց ԱԳ բոլոր փոխնախարարները հրաժարականի դիմումներ են ներկայացրել:
Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ վարչապետի որոշմամբ պաշտոնից ազատվել է Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը: Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով պաշտոնից ազատվել է նաև ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:

YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Deputy foreign ministers of Armenia continue fulfilling their working duties, Spokesperson of the foreign minister Anna Naghdalyan told Armenpress, commenting on the reports which claim that all deputy FMs have submitted resignation letters.
Earlier today deputy foreign minister Shavarsh Kocharyan has been dismissed according to the prime minister’s decision.
On November 16, according to the presidential decree, Zohrab Mnatsakanyan has been relieved from the position of Foreign Minister of Armenia.