Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Ջալալ Հարությունյանի ծննդյան տարեդարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի հետ և շնորհավորել նրա ծննդյան տարեդարձը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝Հարությունյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քաջ առողջություն ու շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթել մեր նվիրյալ զինվորականին, ով մեծ ծառայություններ է մատուցել մեր հայրենիքին ու ժողովրդին»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ, ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ Ջալալ Հարությունյանի առողջական վիճակում դրական տեղաշարժ կա:

Президент Арцаха поздравил генерал-лейтенанта Джалалом Арутюняна с днем рождения
Президент Арцаха Араик Арутюнян провел телефонный разговор с Героем Арцаха, генерал-лейтенантом Джалалом Арутюняном и поздравил его с днем рождения. Как сообщает Арменпресс, об этом Арутюнян написал на своей странице в Facebook.
«Я пожелал крепкого здоровья и скорейшего выздоровления нашему преданному воину, оказавшему огромные услуги нашей Родине и народу», - написал он.
Ранее официальный представитель Минобороны Арцрун Ованнисян сообщил, что в состоянии здоровья Джалала Арутюняна наблюдается положительный сдвиг.