Իրավունք չունենք թուլանալու. Հակոբ Արշակյանի կոչը ռազմարդյունաբերության ոլորտի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը հանդես է եկել կոչով՝ ուղղված Հայաստանում թե Սփյուռքում, բոլոր բոլոր անհատներին, խմբերին, կազմակերպություններին, որոնք այս օրերին լծված էին ռազմարդյունաբերության զարգացման գործին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ նախարար Հակոբ Արշակյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է, որ ոչ մի դեպքում չի կարելի կանգ առնել, թուլացնել զգոնությունը:
«Կոչս ուղղում եմ բոլոր այն ուժերին, Հայաստանում, թե Սփյուռքում, բոլոր բոլոր անհատներին, խմբերին, կազմակերպություններին, որոնք այս օրերին լծված էին ռազմարդյունաբերության զարգացմանը, տարբեր կոմպոնենտների ու տեխնոլոգիաների մատակարարումներին, նորագույն զենքերի մշակումներին, ռազմարդյունաբերական ընկերություններին օժանդակություն տրամադրողներին։ Սիրելի հայրենակիցներ, Ձեր ներդրած ջանքերի, շուրջօրյա գերմարդկային աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է եղել արձանագրել բազմաթիվ հաջողություններ, որոնք մարտի դաշտում արդյունավետ կիրառվել են` փրկելով բազմաթիվ կյանքեր։ Այժմ անհրաժեշտ է զարգացնել, ոչ մի դեպքում, ոչ մի դեպքում չի կարելի կանգ առնել, թուլացնել զգոնությունը, հանգստանալ։ Շարունակեք աշխատել նույն եռանդով` ներդնելով առավելագույն ջանքերը։
Մենք իրավունք չունենք թուլանալու, մենք պիտի հասնենք առավելագույնին, սա է իմ կոչն ու խնդրանքը։ Շնորհակալ եմ Ձեր ներդրած ջանքերի համար»,-նշել է Հակոբ Արշակյանը:

Мы не имеем права ослабевать: призыв Акопа Аршакяна к представителям сферы военной промышленности
Министр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян обратился с призывом ко всем частным лицам, группам, организациям в Армении и диаспоре, которые были вовлечены в дело развития военной промышленности. Как передает «Арменпресс», Акоп Аршакян на своей странице в Facebook отметил, что ни в коем случае нельзя останавливаться и терять бдительность.
“Я обращаюсь ко всем тем силам, в Армении или в диаспоре, ко всем частным лицам, группам, организациям, которые в эти дни были вовлечены в дело развития военной промышленности, поставок различных компонентов и технологий, в разработку новейшего оружия и предоставление помощи военно-промышленным компаниям. Дорогие соотечественники, благодаря Вашим усилиям, круглосуточной сверхчеловеческой работе стало возможным зафиксировать множество успехов, которые на поле боя эффективно были применены, спасая множество жизней. Сейчас необходимо все это развивать, ни в коем случае, нельзя останавливаться, терять бдительность и успокаиваться. Продолжайте свою работу с той же отдачей, прилагая максимум усилий.
Мы не имеем права ослабевать, мы должны достичь максимума, это мой призыв и моя просьба. Я благодарен за Ваши усилия”, - заключил Акоп Аршакян.