Մենք խստորեն դատապարտում ենք Վիեննայի զարհուրելի ոճրագործությունը. Փաշինյանը՝ Սեբաստիան Կուրցին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցին Վիեննայում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում նշված է.
Խոր ցավով տեղեկացա Վիեննայում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին, որն անմեղզոհերի և վիրավորների պատճառ հանդիսացավ։
Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ զարհուրելի ոճրագործությունը և մեր համերաշխությունն ու անվերապահ աջակցությունն ենք հայտնում Ավստրիայի կառավարությանն ու ժողովրդին:
Հայ ժողովուրդը, որն այս օրերին Լեռնային Ղարաբաղում պայքարում է վարձկան ահաբեկիչների դեմ, լիովին հասկանում և կիսում է Ավստրիայի բարեկամ ժողովրդի զգացմունքները:
Մեր ցավակցություններն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին՝ մաղթելով նրանց տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»։

‘We strongly condemn the heinous crime in Vienna’ – Armenia’s Pashinyan tells Austria’s Kurz
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a letter of condolences to Chancellor of Austria Sebastian Kurz over the recent terror attack in Vienna, the PM’s Office told Armenpress.
With a deep pain I learnt about the terrorism in Vienna which resulted in innocent casualties and injuries.
We strongly condemn that heinous crime and express our solidarity and unconditional support to the government and people of Austria.
The Armenian people, who these days are fighting against mercenary-terrorists in Nagorno Karabakh, fully understand and share the feelings of the good people of Austria.
We offer our condolences to the families and friends of the victims, wishing tenacity, and a speedy recovery to the injured”.