Մենք խստորեն դատապարտում ենք Վիեննայի զարհուրելի ոճրագործությունը. Փաշինյանը՝ Սեբաստիան Կուրցին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցին Վիեննայում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում նշված է.
Խոր ցավով տեղեկացա Վիեննայում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին, որն անմեղզոհերի և վիրավորների պատճառ հանդիսացավ։
Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ զարհուրելի ոճրագործությունը և մեր համերաշխությունն ու անվերապահ աջակցությունն ենք հայտնում Ավստրիայի կառավարությանն ու ժողովրդին:
Հայ ժողովուրդը, որն այս օրերին Լեռնային Ղարաբաղում պայքարում է վարձկան ահաբեկիչների դեմ, լիովին հասկանում և կիսում է Ավստրիայի բարեկամ ժողովրդի զգացմունքները:
Մեր ցավակցություններն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին՝ մաղթելով նրանց տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»։

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования Себастьяну Курцу
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования федеральному канцлеру Австрийской Республики Себастьяну Курцу в связи с жертвами в результате террористической акции в Вене. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании, в частности, говорится:
С глубокой скорбью узнал о террористической акции в Вене, в результате которой погибли и были ранены ни в чем не повинные люди.
Мы решительно осуждаем это ужасное преступление и выражаем нашу солидарность и безоговорочную поддержку правительству и народу Австрии.
Армянский народ, который в настоящее время борется с наемными террористами в Нагорном Карабахе, полностью понимает и разделяет чувства дружественного народа Австрии.
Мы выражаем соболезнования родным и близким погибших, желаем им терпения и стойкости духа, а раненым - скорейшего выздоровления”.