Կաթողիկոսը Փաշինյանի հետ հանդիպմանը ՀՀ և ԱՀ կառավարություններին զորակցություն է հայտնել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությամբ հակառակորդի գործողությունների դեմ պայքարին միտված քայլերը:
Հանդիպմանը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու զորակցությունն է արտահայտվել Հայաստանի և Արցախի կառավարություններին՝ Արցախի ժողովրդի ազատ ու անկախ կյանքի իրավունքի պաշտպանության արդար պայքարում:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым
Премьер-министр Никол Пашинян в правительстве провел встречу с Верховным Патриархом и Католикосом Всех Армян, Его Святейшеством Гарегином Вторым.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в ходе встречи были обсуждены сложившаяся вследствие азербайджано-турецкой агрессии ситуация в Нагорном Карабахе, а также шаги триединства Армения-Арцах-Диаспора, направленные на противодействие вражеским действиям.
В ходе встречи была выражена поддержка Армянской Апостольской Святой Церкви правительствам Армении и Арцаха в справедливой борьбе за защиту права народа Арцаха на свободную и независимую жизнь.