Կաթողիկոսը Փաշինյանի հետ հանդիպմանը ՀՀ և ԱՀ կառավարություններին զորակցություն է հայտնել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությամբ հակառակորդի գործողությունների դեմ պայքարին միտված քայլերը:
Հանդիպմանը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու զորակցությունն է արտահայտվել Հայաստանի և Արցախի կառավարություններին՝ Արցախի ժողովրդի ազատ ու անկախ կյանքի իրավունքի պաշտպանության արդար պայքարում:

PM Pashinyan meets with Catholicos of All Armenians
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan met with Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II in the Office of Government, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The situation in Nagorno-Karabakh following the joint Azerbaijani-Turkish aggression was discussed during the meeting. Reference was made to the steps aimed at countering the aggression through Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.
On behalf of the Armenian Apostolic Holy Church, His Holiness Karekin II expressed support to the governments of Armenia and Artsakh in their just struggle for the protection of the Artsakh people’s right to free and independent life.