ՀԱԵ աշխարհասփյուռ թեմերի նվիրատվությունները կփոխանցվեն «Հայաստան» հիմնադրամին՝ հանուն Արցախի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ի զորակցություն Արցախի՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ստացվել են Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու աշխարհասփյուռ թեմերում և համայնքներում հանգանակված նոր նվիրատվություններ, որոնք կփոխանցվեն «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները․ բոլորս Արցախի համար» ծրագրին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմից փոխանցվել է 200 հազար ԱՄՆ դոլար, Գերմանիայի հայոց թեմը հանգանակել է ևս 80 հազար եվրո, Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի հայոց թեմը հերթական փոխանցումն է կատարել՝ տրամադրելով 35 հազար 5 հարյուր ԱՄՆ դոլար։
Նույն նպատակով մեկ այլ եկեղեցական հաստատությունից ստացվել է 68 հազար 850 ԱՄՆ դոլար։
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» դրամահավաք-արշավի շրջանակում մինչ այս պահը հավաքվել է ավելի քան 150.35 մլն ԱՄՆ դոլար:

Пожертвования епархий ААЦ во имя Арцаха будут переданы в Фонд “Айастан”
В Первопрестольном Святом Эчмиадзине в поддержку Арцаха получены новые пожертвования, собранные в разбросанных по всему миру епархиях и общинах Святой Армянской Апостольской Церкви, которые будут переданы программе “Мы и наши границы. Все для Арцаха” Всеармянского фонда “Айастан”.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал директор информационной системы Первопрестольного Ваграм Меликян.
Из Восточной армянской епархии США перечислено 200 000 долларов США, Армянская епархия Германии добавила еще 80 000 евро, Армянская епархия Австралии и Новой Зеландии осуществила очередную передачу, предоставив 35,005 долларов США.
С той же целью из другого церковного учреждения было получено 68 850 долларов США.
Всеармянский фонд “Айастан” в рамках кампании по сбору средств “Мы и наши границы. Все для Арцаха” уже собрал более 150,35 млн долларов США.