ՊԵԿ-ի համար արտոնյալ գործարարներ չկան
ԳՅՈՒՄՐԻ, 15 ՀՈԻԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետական եկամուտների կոմիտեի համար արտոնյալ գործարարներ չկան։ Գյումրիում լրագրողների հետ ունեցած ճեպազրույցում կառույցի կողմից «սիրելի օլիգարխներ ունենալու» մասին հարցին ի պատասխան այս մասին նշեց ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը։
«Հուսով եմ` դուք համոզվել եք, որ հատկապես վերջին երկու տարիներին ՊԵԿ-ի համար արտոնյալներ չկան, և դա մենք մեր աշխատանքով ապացուցել ու բազմիցս հիմնավորել ենք»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց ՊԵԿ նախագահը։
Կոմիտեն, նրա խոսքով, գործառույթներ է իրականացնում բոլոր այն տնտեսվարողների նկատմամբ, որոնց գործունեության վերաբերյալ ունենում է համապատասխան հիմք։ «Այս կամ այն շարժառիթներով, գործարարի անձով պայմանավորված, ՊԵԿ-ում վաղուց միջոցառումներ չեն նախաձեռնվում»,- վստահեցրեց Էդվարդ Հովհաննիսյանը:

Для КГД нет привилегированных бизнесменов
Для Комитета по государственным доходам привилегированных бизнесменов нет. Как передает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами в Гюмри заявил председатель Комитета по государственным доходам Армении Эдвард Ованнисян.
“Думаю, вы убедились, что за последние два года для КГД не было привилегированных лиц, мы доказали это своей работой и неоднократно обосновывали это”, - сказал председатель КГД.
По его словам, комитет осуществляет функции в отношении всех тех хозяйствующих субъектов, деятельность которых имеет соответствующее основание. “По тем или иным причинам в КГД уже давно не предпринимаются мероприятия, обусловленные личностью бизнесмена”, - заверил Эдвард Ованнисян.