Տիգրան Ավինյանը սեպտեմբերի 14-30-ը կլինի արձակուրդում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը սեպտեմբերի 14-30-ը կլինի արձակուրդում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Տիգրան Ավինյանին արձակուրդ տրամադրելու մասին վարչապետի որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին և 4-րդ մասերով՝
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին տրամադրել 2018-2019 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի չօգտագործված մասը և 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 14-30-ը ներառյալ»,- ասված է որոշման մեջ:
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ՀՀ-ում մարտի 16-ից հայտարարված և մինչև սեպտեմբերի 11-ը երկարաձգված արտակարգ դրության պարետն էր: Կառավարությունը սեպտեմբերի 11-ից հետո արտակարգ դրությունը չերկարաձգեց, այլ կայացրեց երկրում մինչև 2021 թվականի հունվարի 11-ը կարանտին սահմանելու որոշում:

Тигран Авинян с 14 по 30 сентября будет в отпуске
Вице-премьер Армении Тигран Авинян с 14 по 30 сентября будет находиться в отпуске. Как передает «Арменпресс», решение премьер-министра о предоставлении Тиграну Авиняну отпуска было опубликовано на сайте правительства Армении e-gov.am
“Руководствуясь ч. 1 и 4 ст. 18 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства, предоставить вице-премьеру Республики Армения Тиграну Авиняну неиспользованную часть ежегодного отпуска 2018 - 2019 годов и часть ежегодного отпуска 2019 - 2020 годов - с 14 по 30 сентября 2020 года включительно”, - говорится в решении.
Вице-премьерТигран Авинян был комендантом чрезвычайного положения, объявленного 16 марта и продленного до 11 сентября. Правительство Армении приняло решение не продлевать чрезвычайное положение. В стране введен карантин на четыре месяца - до 11 января 2021 года включительно.