Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 134 նոր դեպք․ ապաքինվել է 266, մահացել՝ 2 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 6-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44 783 դեպք, որոնցից 40 089-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3 522 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 2329 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 218139 թեստավորում: Կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 134 նոր դեպք և 266 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 897 (ավելացել է ևս 2-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 69, 55 տարեկան կանայք: Նրանք ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Արձանագրվել է նաև մահվան 275 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

COVID-19: в Армении подтверждено 134 новых случая, выздоровели 266 человек, умерли - 2
По состоянию на 6 сентября в Армении в целом подтверждено 44 783 случая заболевания коронавирусом, из них 40 089 пациентов вылечены.
На данный момент 3522 пациента проходят лечение от коронавирусной болезни. За последние 24 часа было проведено 2329 тестов, а всего 218.139 тестов. Зарегистрировано 134 новых случая заболевания коронавирусом, 266 пациентов вылечились.
В целом зарегистрировано 897 смертей от коронавируса (+2). Минздрав РА сообщает, что скончавшимися пациентами были женщины 69 и 55 лет. У них были сопутствующие хронические заболевания. Также было 275 случаев смерти, когда пациентам был поставлен диагноз коронавирусной инфекции, но они умерли от другого заболевания.
Решением правительства РА от 12 августа, срок чрезвычайного положения, объявленного в республике 16 марта 2020г. и продленного до 12 августа 2020 г., продлен еще на 30 дней — с 17.00 часов 12 августа до 17.00 часов 11 сентября включительно.