Դավիթ Տոնոյանը և ՌԴ պաշտպանության փոխնախարարը բարձր են գնահատել «Խաղաղության մարտիկ»-ի ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի սեպտեմբերի 2-ին կայացած փակման հանդիսավոր արարողությունից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Դիլիջանում հանդիպում է ունեցել ՌԴ պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ-գնդապետ Անդրեյ Կարտապոլովի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները բարձր են գնահատել համավարակի պայմաններում Հայաստանում կազմակերպված «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ընթացքը, մասնակիցների պատրաստվածությունը, ընդգծել են, որ մրցույթը նպաստում է համագործակցության խթանմանը։
Դավիթ Տոնոյանն ու Անդրեյ Կարտապոլովը շարունակել են երկխոսությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

Tonoyan and Russia’s Deputy Minister of Defense hold meeting, praise Warrior of Peace tournament
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. Armenian Minister of Defense Davit Tonoyan and Russia’s Deputy Minister of Defense Andrei Kartapolov held a meeting on September 2 after the closing ceremony of the Warrior of Peace competition in Dilijan, Armenia.
They praised the process of the competition – which was organized with heightened safety precautions amid the coronavirus pandemic, the readiness of the participants and emphasized that the competition contributes to boosting cooperation.
Tonoyan and Kartapolov also spoke about a number of other issues of mutual interest, the defense ministry said in a news release.