Դավիթ Տոնոյանը և ՌԴ պաշտպանության փոխնախարարը բարձր են գնահատել «Խաղաղության մարտիկ»-ի ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի սեպտեմբերի 2-ին կայացած փակման հանդիսավոր արարողությունից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Դիլիջանում հանդիպում է ունեցել ՌԴ պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ-գնդապետ Անդրեյ Կարտապոլովի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները բարձր են գնահատել համավարակի պայմաններում Հայաստանում կազմակերպված «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ընթացքը, մասնակիցների պատրաստվածությունը, ընդգծել են, որ մրցույթը նպաստում է համագործակցության խթանմանը։
Դավիթ Տոնոյանն ու Անդրեյ Կարտապոլովը շարունակել են երկխոսությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

Министр обороны Армении и замминистра обороны РФ обсудили вопросы сотрудничества
После торжественной церемонии закрытия конкурса «Воин мира» 2 сентября министр обороны Армении Давид Тоноян провел в Дилижане встречу с заместителем министра обороны Российской Федерации генерал-полковником Андреем Картаполовым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, собеседники высоко оценили ход организованного в Армении конкурса «Воин мира» в условиях пандемии и готовность участников, подчеркнув, что конкурс способствует стимуляции сотрудничества.
Давид Тоноян и Андрей Картаполов продолжили диалог по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.