Ստեղծված իրավիճակը ստիպում է ևս մեկ անգամ արժևորել կրթությունը. ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է աշակերտներին, ուսանողներին, մանկավարժներին, սեպտեմբերի 1-ի` գիտելիքի օրվա կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Միրզոյանը:
«Համավարակի բերումով այս անգամ մենք ստիպված ենք տոնել այն անսովոր պայմաններում, բայց ստեղծված իրավիճակը ստիպում է ևս մեկ անգամ արժևորել կրթությունը, ևս մեկ անգամ արձանագրել, որ մեզնից յուրաքանչյուրը պիտի մշտապես բաց լինի նորը սովորելու, իր գիտելիքները և հմտությունները թարմացնելու, մեր հայրենիքն ու աշխարհը նորովի բացահայտելու համար:
Եթե փորձեմ հակիրճ բնութագրել գիտելիքի ու կրթության առաքելությունը մեզանում, ապա վստահաբար պիտի նշեմ, որ կրթությունը պիտի թևեր տա՝ կառուցելու մեր երազանքների Հայաստանը: Բոլորիդ մաղթում եմ հաջողություններ այս առաքելության իրականացման մեջ»,- իր ուղերձում նշել է Միրզոյանը:

Создавшаяся ситуация вынуждает вновь переоценить образование: поздравление председателя НС
Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян поздравил школьников, студентов и педагогов с 1 сентября с Днем знаний.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал Мирзоян.
“Из-за эпидемии в этот раз мы вынуждены отмечать этот день в необычных условиях, но сложившаяся ситуация заставляет вновь переоценить образование, вновь признать, что каждый из нас должен всегда быть открыт для того, чтобы учиться новому, освежать свои знания и навыки, по-новому раскрывать нашу Родину и мир.
Если попытаюсь вкратце охарактеризовать миссию знаний и образования, то с уверенностью должен отметить, что образование должно дать крылья для того, чтобы построить Армению нашей мечты. Желаю всем вам успехов в осуществлении этой миссии”, - отметил в своем послании Мирзоян.