ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ի տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Սոորոնբայ Շարիպի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ղրղզստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Անկախության տարիներին բարեկամ Ղրղզստանը մեծ հաջողությունների է հասել պետականաշինության և միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում:
Համոզված եմ, որ մենք փոխադարձ ջանքերով այսուհետ ևս կշարունակենք զարգացնել մեր երկրների միջև համագործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների և միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում:
Հարգելի Սոորոնբայ Շարիպի,
օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարգավաճում»։

YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Sooronbay Jeenbekov of the Kyrgyz Republic on the occasion of Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
“Dear Sooronbay Sharipovich,
Please accept my heartfelt congratulations on Kyrgyz Republic’s Independence Day.
Friendly Kyrgyzstan has achieved great success in state-building efforts and in enhancing its international standing during the years of independence.
I am convinced that through mutual efforts we will be able to develop cooperation between our two countries both in the bilateral format and as part of integration associations and international organizations.
Dear Sooronbay Sharipovich,
I avail myself of this opportunity to wish you robust health and every success, as well as peace and prosperity- to the friendly people of Kyrgyzstan.”