ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ի տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Սոորոնբայ Շարիպի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ղրղզստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Անկախության տարիներին բարեկամ Ղրղզստանը մեծ հաջողությունների է հասել պետականաշինության և միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում:
Համոզված եմ, որ մենք փոխադարձ ջանքերով այսուհետ ևս կշարունակենք զարգացնել մեր երկրների միջև համագործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների և միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում:
Հարգելի Սոորոնբայ Շարիպի,
օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարգավաճում»։

Премьер-министр Армении направил президенту Кыргызстана поздравительное послание
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил президенту Кыргызской Республики Сооронбаю Жээнбекову поздравительное послание.
Как сообщили «Арменпресс»в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра Республик Армения, в послании говорится:
"Уважаемый Сооронбай Шарипович!
Примите сердечные поздравления по случаю Дня независимости Кыргызской Республики!
За годы независимости дружественный Кыргызстан добился больших успехов в деле государственного строительства и укрепления международного авторитета.
Уверен, что мы взаимными усилиями и впредь будем развивать сотрудничество между нашими странами как в двустороннем формате, так и в рамках интеграционных объединений и международных организаций.
Уважаемый Сооронбай Шарипович!
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кыргызстана - мира и процветания”.