Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վոլոդիմիր Զելենսկիին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Զելենսկի,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուկրաինայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Վստահ եմ՝ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի հարստացնել հայ-ուկրաինական երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը և նոր թափ հաղորդել բարեկամական հարաբերություններին՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Զելենսկի, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Ukrainian President Volodymyr Zelensky on Ukraine’s Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
“Dear Mr. Zelensky,
I warmly congratulate you on Ukraine’s national holiday - Independence Day.
I am confident that through joint efforts we will be able to upgrade and complement the agenda of Armenian-Ukrainian bilateral relations and reinvigorate our friendly relations, based on the principles of mutual respect and trust.
Dear Mr. Zelensky, I wish you robust health, all the best, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Ukraine.”