Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վոլոդիմիր Զելենսկիին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Զելենսկի,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուկրաինայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Վստահ եմ՝ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի հարստացնել հայ-ուկրաինական երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը և նոր թափ հաղորդել բարեկամական հարաբերություններին՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Զելենսկի, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Володимиру Зеленскому
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня независимости страны направил поздравительное послание президенту Украины Володимиру Зеленскому. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра, в послании говорится:
“Уважаемый господин Зеленский!
Горячо поздравляю Вас по случаю национального праздника Украины - Дня независимости.
Уверен, благодаря совместным усилиям нам удастся обогатить повестку двусторонних армяно-украинских отношений и придать новый импульс дружественным отношениям, основанным на принципах взаимного уважения и доверия.
Уважаемый господин Зеленский! Я желаю Вам, крепкого здоровья и всех благ, а дружественному народу Украины - мира и благополучия”.