Հրշեջ-փրկարարները մարել են 7 հա տարածքներում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնն oգոստոսի 1-ին 11 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԵրևանիԱջափնյակ վարչական շրջանում այրվել է 500 քմ,
Արմավիրի մարզիԷջմիածին քաղաքում՝ 3000 քմ, Արտիմետ գյուղում՝ 2000 քմ, Էջմիածին-Մարգարա ավտոճանապարհին՝ 5 հա,
Կոտայքի մարզիԱբովյան քաղաքում՝ 1000 քմ, Չարենցավան քաղաքում՝ 300 քմ, Բյուրեղավան քաղաքում՝ 8000 քմ, Առինջ գյուղում՝ 1000 քմ, Գետամեջ գյուղում՝ 2500,

Спасатели потушили пожары на 7 га растительных участков
1-го августа в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило 11 сигналов о пожарах на территории площадью 200 квадратных метров и более в различных травянистых районах страны.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА,
в административном районе Ачапняк Еревана сгорело 500 квадратных метров,
в городе Эчмиадзин Армавирской области 3000 квадратных метров, в селе Артимет 2000 квадратных метров, 5 га на шоссе Эчмиадзин-Маргара,
в городе Абовян Котайкской области - 1000 квадратных метров, в городе Чаренцаван - 300 квадратных метров, в городе Бюрегхаван - 8000 квадратных метров, в деревне Ариндж - 1000 квадратных метров, в деревне Гетамей - 2500,